Wygląda na to, że Gigabyte szykuje kartę mini-ITX – Gigabyte GeForce RTX 2070 Mini ITX 8G. Model ten będzie wyposażony w rdzeń TU106 z GeForce RTX 2070. Na pokładzie znajdziemy 2304 rdzenie CUDA (aktywnych 36 SM), 144 jednostki teksturujące i 64 jednostki renderujące. Do tego dojdzie 8 GB pamięci GDDR6. Ten model nie będzie podkręcony, a zegary mają pracować z prędkościami 1410 MHz (taktowanie podstawowe) i 1620 MHz (tryb Boost).

Gigabyte GeForce RTX 2070 Mini ITX 8G

Karta Gigabyte GeForce RTX 2070 Mini ITX 8G będzie podobna do modelu GeForce GTX 1070 Mini ITX 8G i pewnie oficjalnie ją zastąpi. Aczkolwiek zmienić się może zastosowane chłodzenie. Jak widać na zdjęciu poglądowym jest ono zupełnie inne. Jej długość powinna wynosić nie więcej niż 170 mm. Prócz tego znajdziemy pięć wyjść wideo: 3 x DisplayPort 1.4, HDMI 2.0b oraz VirtualLink.

Jak zatem widzimy jest to kolejny producent, który zamierza wypuścić miniaturową wersję kart RTX 2070. Do tej pory zrobili to Zotac oraz MSI. Mowa tutaj o: ZOTAC GAMING GeForce RTX 2070 OC MINI – karta graficzna mini-ITX, ZOTAC GAMING GeForce RTX 2070 MINI – karta graficzna mini-ITX, oraz MSI GeForce RTX 2070 Aero ITX.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułChipset AMD X570 może zostać ujawniony na Computex 2019
Następny artykułSAPPHIRE GearBox Thunderbolt 3 – zewnętrzna obudowa na GPU
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.