Firma Gigabyte zaprezentowała kartę Gigabyte GeForce GTX 1050 OC 3G. Nowy model posiada 768 rdzeni CUDA, 48 jednostek teksturujących oraz 32 renderujące. Całość jest wspomagana przez 3 GB pamięci VRAM na 96 bitowej szynie danych. Daje to łącznie przepustowość na poziomie 84 GB/s. Taktowanie rdzenia zostało ustalone na poziomie 1442 MHz. W trybie Boost wzrasta do 1582 MHz.

Za chłodzenie odpowiada system WINDFORCE 2X. Składa się on z pojedynczego aluminiowego radiatora oraz dwóch 80 mm wentylatorów. Ich łopatki posiadają specjalny kształt, który ma zapewniać dobre zasysanie powietrza. Cały system działa w trybie pół-pasywnym, co powinno zapewniać odpowiednią ciszę. Karta posiada zaledwie 191 mm długości.

Z wyjść obrazu znajdziemy: Display Port 1.4, HDMI 2.0b oraz DVI-D. Pozwala to na podłączenie do 3 monitorów jednocześnie.


Poprzedni artykułCooler Master CK550 – mechaniczna klawiatura z podświetleniem LED
Następny artykułNa Cyberpunk 2077 przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka lat
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.