Gigabyte wprowadziło do swojej oferty nową płytę główną: GA-F2A88XM-HD3. Jest to konstrukcja przeznaczona do użytku domowego, dla osób które często korzystają z multimediów. Dużym atutem płyty jest jej rozmiar micro-ATX oraz chipset A88X ze wsparciem dla podstawki FM2+, dzięki czemu użytkownicy będą mogli korzystać z procesorów AMD APU serii Kaveri.

Konstrukcję wyposażono w pełen komplet wyjść graficznych: HDMI, DVI oraz D-Sub, z obsługa 3 monitorów. Na PCB znajdziemy 2 złącza PCI-E 3.0 x16 ze wsparciem dla AMD Dual Graphics oraz CrossFireX, 1 złącze PCI Express x1 oraz 1 złącze PCI.

GA-F2A88XM-HD3 obsłuży do 64 GB pamięci systemowej DDR3. Płyta posiada także sporą ilość portów: 4 porty USB 3.0 oraz 8 portów USB 2.0 a także 8 portów SATA 3 o prędkości transmisji danych do 6 Gb/s z obsługą macierzy RAID 0,1,5,10. Konstrukcja została wyposażona w technologie: Ultra Durable 4 Plus, oOchrona przez wyładowaniami elektrostatycznymi portów USB 3.0 oraz LAN, On/Off Charge, dedykowany bezpiecznik dla każdego portu USB 3.0.


Poprzedni artykułAMD Radeon R9 290 – karta graficzna na rdzeniu Hawaii PRO
Następny artykułnVidia GeForce GTX 780 Ti – mocniejsza wersja GTX 780
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.