Gigabyte wprowadziło do sprzedaży nowy model minikomputera Brix GB-BACE-3160. Został on wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel J3160 o częstotliwości taktowania do 2.24Ghz, z kartą graficzną Intel HD Graphics 400. Komputer umożliwia zamontowanie jednej kości pamięci DDR3L o maksymalnej pojemności 8 GB oraz jednego dysku twardego w formacie 2.5 cala. Na obudowie rozmieszczone zostały dwa wyjścia video ( VGA+HDMI),złącza audio, 4 złącza USB w standardzie 3.0, złącze karty LAN jak również czytnik kart SD.

W standardowym wyposażeniu komputera znalazła się ponadto karta Wi-Fi oraz mocowanie VESA umożliwiające zawieszenia komputera za monitorem. Jego cena będzie oscylowała w okolicach 500 zł, co powinni zainteresować szczególnie osoby, poszukujące tańszych rozwiązań.


Poprzedni artykułProcesor AMD wygrywa z Intel Broadwell-E w teście Blendera
Następny artykułMad Catz RAT 6, RAT 8, RAT Pro S i RAT Pro X – nowa generacja myszek
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.