Gigabyte wprowadził do sprzedaży płytę główną Gigabyte B560I AORUS PRO AX. Model ten został wyposażony w chipset B560 i ma wymiary 170×170 mm. Płyta potrafi obsłużyć pamięci operacyjne DDR4 o maksymalnej pojemności do 64 GB i taktowaniu 4600 MHz (OC). Model ten zaopatrzono w 8+1-fazową sekcję zasilania. Pokryta ją solidnym radiatorem, który rozciąga się na tylnej krawędzi.

Płyta główna Gigabyte B560I AORUS PRO AX wyposażono została w szynę PCI Express 4.0 z metalowym wzmocnieniem – Ultra Durable PCIe Armor. Podobną technologię zastosowano w złączach RAM – Ultra Durable Memory Armor. Złącze na karty graficzne wyposażone jest również w specjalny podwójny zatrzask, który ma lepiej utrzymywać kartę graficzną w slocie.

Gigabyte B560I AORUS PRO AX

Z innych technologii warto wspomnieć o Smart Fan 6, która ma zagwarantować, że komputer do gier będzie mógł utrzymać wydajność przy zachowaniu niskiej temperatury. Do tego dochodzą jeszcze hybrydowe głowie wentylatorów, umożliwiające podłączenie wielu urządzeń.

Gigabyte B560I AORUS PRO AX

Nie brakuje także dwóch złączy: PCIe 4.0 i PCIe 3.0 M.2 oraz 4 portów SATA 6 Gbs. Z portów na śledziu znajdziemy: DisplayPort, HDMI, USB 3.2 Gen 2 Type-A port (red), 4 x USB 3.2 Gen 1, USB Type-C z obsługą USB 3.2 Gen 2, przycisk Q-Flash Plus, złącze RJ-45, 2 x SMA antenna connectors (2T2R), 3 x złącza audio.


ŹRÓDŁOgigabyte.com
Poprzedni artykułGeForce Game Ready Driver 471.11 z optymalizacją dla gier
Następny artykułFidelityFX Super Resolution od AMD debiutuje na rynku
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.