GIGABYTE udostępniło nową wersje oprogramowania UEFI dla swoich płyt głównych na chipsetach Intela serii 300. Chodzi tutaj o Z370, H370, B360 i H310. Nowe UEFI posiada wsparcie dla nadchodzącej 9 generacji procesorów Intela. Wiadomość ta jest szczególnie ważna dla wszystkich posiadaczy obecnych płyt głównych, którzy zamierzają modernizować swoje komputery.

Chipset Model
Intel Z370 Gigabyte Z370N WIFI
Intel H370 Gigabyte H370N WIFI
Intel B360 Gigabyte B360N AORUS GAMING WIFI
Gigabyte B360N WIFI
Intel H310 Gigabyte H310N

Przypomnijmy, że pod koniec lipca informowaliśmy o tym, że Intel szykuje się do aktualizacji UEFI w chipsetach Z370. Po tym newsie wiemy już, że aktualizacja będzie dotyczyć wszystkich modeli z serii 300.

Dodatkowo kilka dni temu firma MSI również zrobiła aktualizację UEFI do swoich płyt głównych na chipsetach Z370.

Pozostaje teraz pytanie, czy reszta producentów również zdecyduje się na ten krok.


ŹRÓDŁOanandtech.com
Poprzedni artykułM1 Gaming z nowym składem CS:GO!
Następny artykułDJ jako wojownik o lepsze jutro – krótko o historii Lúcio z Overwatcha
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.