GIGABYTE TECHNOLOGY wydało najnowszą wersję BIOS/UEFI dla swoich płyt głównych dla procesorów AMD. Celem aktualizacji jest dodanie obsługi nadchodzących jednostek Ryzen 3000. Ich premiera została zapowiedziana na III kwartał 2019 roku. Aktualnie można pobrać aktualizacje dla płyt głównych z chipsetami X470 i B450. Dla chipsetów X370 i B350 aktualizacja wyjdzie przed końcem maja.

Co ciekawe, użytkownik Reddita zauważył że nowy BIOS dodaje wsparcie dla standardu PCI-Express Gen 4.0. Platforma AMD będzie pierwszą, która wprowadzi to na rynek. Jednakże od obsługi będzie trzeba mieć procesor Ryzen 3000 z architekturą Zen 2. Warto nadmienić, że najpewniej tylko pierwszy slot na płytach głównych będzie zgodny z PCIe Gen 4.0, pozostałe będą pracowały na PCIe Gen 3.0.

Gigabyte aktualizuje BIOS/UEFI płyt głównych z chipsetami X470 i B450 1

Z płyt głównych mini-ITX znajdziemy obecnie B450 I AORUS PRO WIFI (rev. 1.0).


ŹRÓDŁOwccftech.com
Poprzedni artykułECS Season 7: Virtus.pro przegrywa z Fnatic
Następny artykułECS Season 7: FaZe Clan zagra w półfinale z Optic Gaming
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.