GIGABYTE zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży płyty głównej AB350N-Gaming WiFi. Będzie to pierwszy model w formacie mini-ITX z gniazdem AM4. Płyta będzie posiadała wsparcie dla procesorów AMD Ryzen, w tym jednostek Summit Ridge, Bristol Ridge oraz Raven Ridge. Jako chipset zastosowano wersję B350, a zasilanie jest zapewniane przez przewody 24-pin ATX oraz 8-pin EPS.

Na pokładzie znajdziemy dwa sloty na pamięci RAM DDR4 o maksymalnej pojemności 32 GB i taktowaniu 3200 MHz. Do tego mamy 1 złącze PCI-Express 3.0 x16 oraz cztery porty SATA 6 Gb/s. Nie brakło także złącza M.2.

GIGABYTE AB350N-Gaming WiFi

Na panelu tylnym płyty znajdziemy złącza: 4 x USB 3.0, 2 x USB 3.1, 2 x UBS 2.0, PS/2, HDMI 1.4, DisplayPort 1.2, moduł 802.11ac WiFi, Ethernet oraz Bluetooth 4.2. Producent nie podał daty premiery ani ceny płyty.


ŹRÓDŁOgigabyte.pl
Poprzedni artykułElex z nowym 13 minutowym zwiastunem z targów E3
Następny artykułGenesis Thor 300 TKL – pierwsza turniejowa klawiatura producenta
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.