NVIDIA zapowiedziała obsługę technologii ray-tracing w kartach GeForce GTX z serii Pascal i wyższych. Mowa tutaj o takich modelach, jak GeForce GTX 1060 6GB, GeForce GTX 1070, GeForce GTX 1070 Ti, GeForce GTX 1080, GeForce GTX 1080 Ti, GeForce GTX 1660 i GeForce GTX 1660 Ti.

Włączenie tych funkcji na kartach pozbawionych jednostek RT jest możliwe, dzięki optymalizacji technologii ray-tracingu i wprowadzanie nowych ulepszeń w oprogramowaniu. Warto tutaj także wspomnieć o DirectX Raytracing, które także rozwija się bardzo dobrze.

Gracze korzystający z GeForce GTX będą mieli możliwość korzystania z ray-tracingu przy niższych ustawieniach jakości RT i rozdzielczościach. Użytkownicy GeForce RTX będą mogli cieszyć się do 2-3x wyższą wydajnością dzięki dedykowanym rdzeniom RT na swoich procesorach graficznych.

geforce-rtx-gtx-ray-tracing-metro-exodus-frame GeForce RTX i GeForce GTX - ray-tracing w Metro Exodus

Powyżej możecie zobaczyć, jak wygląda rendering jednej klatki z wykorzystaniem technologii ray-tracing na dwóch kartach graficznych. Pierwsza z nich to GeForce GTX 1080 Ti, druga GeForce RTX 2080 z wyłączonymi rdzeniami RT oraz GeForce RTX 2080 z włączonymi jednostkami ray-tracingu.

 

A oto zdjęcia wydajności w kilku grach obsługujących śledzenie promieni w czasie rzeczywistym. Nowość ma się pojawić już w kwietniu, razem z nowymi sterownikami NVIDIA GeForce Game Ready Driver.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments