Portal wccftech.com opublikował post dotyczący karty graficznej GeForce GTX 1080 Ti. Według dostępnych informacji nowy model z rodziny Pascal miałby zadebiutować już w styczniu 2017 roku na targach CES 2017. Jest to bardzo możliwa data, ponieważ w tym okresie z reguły jest duża liczba prezentacji nowych lub dopiero wchodzących produktów.

nVidia GeForce GTX 1080 Ti GP102

Sercem nowego GeForce GTX 1080 Ti byłby lekko przycięty rdzeń o oznaczeniu GP102. Miały dokładnie dwa razy więcej wszystkiego, aniżeli GP104, a ciut mniej niż Titan X Pascal. Układ miałby posiadać 3328 rdzeni CUDA o taktowaniu 1,5 GHz (1,6 GHz w trybie Boost), 12 GB pamięci GDDR5X na 384 bitowej szynie danych. Dałoby to łączną przepustowość 480 GB/s oraz moc obliczeniową wynoszącą 10,8 TFLOPs. Współczynnik TDP wyniósłby 250 Watów. Chip miałby powierzchnię 471mm2 i 12 miliardów tranzystorów.


ŹRÓDŁOwccftech.com
Poprzedni artykułTranscend SSD370S – testy dysku SSD do zestawu mini-ITX
Następny artykułBe quiet! wprowadza chłodzenie wodne Silent Loop
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.