Firma GALAX wprowadziła do swojej oferty karty graficzne GALAX GeForce GTX 1050 OC LP i GALAX GeForce GTX 1050 Ti. Oba modele posiadają niskie profile, co powinno zainteresować osoby budujące komputery mini-ITX, szczególnie te najmniejsze wersje. Obie karty zostały oparte na rdzeniu Pascal i posiadają 128 bitową szynę danych. Oba modele posiadają autorskie system chłodzenia, zajmujące dwa sloty.

GALAX GeForce GTX 1050 OC LP
Karta posiada rdzeń taktowany częstotliwością bazową 1366 MHz. W trybie Boost wzrasta ona do 1468 MHz. Całość wspomagana jest przez 2 GB pamięci GDDR5, która pracuje z zegarem 7008 MHz. Nie wymaga dodatkowego zasilania. Cena tego modelu powinna wynosić 109 dolarów.

GALAX GeForce GTX 1050 OC LP

GALAX GeForce GTX 1050 OC LP
Karta posiada rdzeń taktowany częstotliwością bazową 1303 MHz. W trybie Boost wzrasta ona do 1417 MHz. Całość wspomagana jest przez 4 GB pamięci GDDR5, która pracuje z zegarem 7008 MHz. Nie wymaga dodatkowego zasilania. Cena tego modelu powinna wynosić 139 dolarów.

GALAX GeForce GTX 1050 Ti OC LP

Na śledziu znajdziemy wyjścia DisplayPort 1.4, DVI-D i HDMI 2.0b. Nie wiadomo, kiedy pojawią się one w Polsce.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułNatec Jaguar – nowa mysz bezprzewodowa do pracy biurowej
Następny artykułPalit zapowiada kartę GALAX GeForce GTX 1070 OC Mini
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.