Futuremark ogłosiło wydanie PCMark 8, zestawu testów do sprawdzania wydajności, żywotności baterii i poboru mocy naszego komputera. Testy zostały przygotowane pod kątem przeglądania sieci, edycji graficznej, czatów wideo, pisania i grania. Najnowsza wersja otrzymała możliwość sprawdzania, ile mocy jest pobierane przez komputer w różnych stanach obciążenia, a także długość działania laptopa na baterii. Dodano także znajdowanie urządzeń pod wymagania użytkownika.

Prócz tego dodano kilka testów od firm Adobe i Microsoft. PCMark 8 był rozwijany we współpracy z Acer, AMD, Condusiv Technologies, Dell, HGST, HP, Intel, Microsoft, Nvidia, Samsung, SanDisk, Seagate i Western Digital.


Poprzedni artykułTranscend MSM610 – miniaturowy dysk SSD ze złączem mSATA
Następny artykułGigabyte GV-N780OC-3GD, czyli GeForce GTX 780 OC Edition
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.