Firma Intel zainwestuje ponad 7 miliardów dolarów w fabrykę Fab 42 w stanie Arizona. Pozwoli to na stworzenie ponad 3000 nowych miejsca pracy dla m.in. techników czy wyspecjalizowanych inżynierów. Fab 42 będzie zajmował się produkcją procesorów w technologii 7 nanometrów. Zakład ruszy za 3-4 lata i będzie najbardziej zaawansowaną na świecie fabryką półprzewodników.

Chipy wykonane w technologii 7 nanometrów pozwolą na osiągnięcie jeszcze wyższej wydajności komputerów stacjonarnych. Poprawią także działanie rozwiązań z zakresu data center, czujników i innych profesjonalnych urządzeń. Wspomniane układy scalone będą także napędzały rozwój sztucznej inteligencji, autonomicznych samochodów czy technologii wykorzystywanej w medycynie. Rozwiązania z wszystkich wymienionych wyżej dziedzin do poprawnego działania wymagają jak największej mocy obliczeniowej, dostępu do najszybszych sieci i najbardziej zaawansowanych centrów przechowywania danych.

Firma Intel zatrudnia przeszło 50 000 osób i wspiera bezpośrednio prawie pół miliona miejsc pracy w USA w wielu różnych branżach, takich jak logistyka, kanały dystrybucji czy producentów, którzy wykorzystują w swoich urządzeniach m.in. procesory.


ŹRÓDŁOnewsroom.intel.com
Poprzedni artykułChłodzenia dla AMD Ryzen w różnych wariantach i …
Następny artykułThermalright AXP-100RH – chłodzenie dla zestawów mini-ITX
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.