Podczas konferencji New Horizon firma AMD zaprezentowała komputer z układem AMD Vega i procesorem Ryzen. Jednostka posiadała system Windows 10 ze sterownikami Crimson Software i uruchomioną grę DOOM w rozdzielczości 4K z API Vulkan. Wstępne wyniki ukazały triumf nowej jednostki dla entuzjastów nad kartą GeForce GTX 1080. Wiemy też, że prezentacja tego akceleratora miała miejsce także w grze Star Wars Battlefront – Rogue One.

Oczywiście firma nie powiedziała, jaki to jest dokładnie model. Z informacji dostępnych w Interncie wiemy, że układ posiada oznaczenie 687F:C1 oraz 8 GB pamięci HBM2. Gra DOOM chodziła na najwyższych możliwych ustawieniach ze średnią prędkością 68 klatek na sekundę. Robi wrażenie prawda?


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułZalman prezentuje klawiaturę K900M White Edition
Następny artykułTMSC zapowiedział budowę nowej fabryki pod 5nm i 3 nm
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.