EVGA wprowadziło do sprzedaży płytę główną EVGA Z270 Stinger. Model ten został zaprezentowany na targach CES 2017 i posiada na pokładzie chipset Z270. Płyta jest przeznaczona dla bardziej wymagających użytkowników. Na laminacie znajdziemy podstawkę Intel LGA 1151 dla procesorów Kaby Lake, które są obsługiwane przez 6-fazową sekcję zasilania z radiatorami

EVGA Z270 Stinger

Prócz tego mamy dwa banki dla pamięci DDR4 o maksymalnym taktowaniu 3600 MHz (OC), cztery porty SATA 6 Gb/s, złącza: M.2 Key M, M.2 Key E, U.2, a także wejścia na kable wewnętrzne USB 3.0 i USB 2.0.

Na śledziu znajdziemy: Intel i219 Gigabit LAN, Dual-Band Wi-Fi + Bluetooth 4.0, 6 x USB 3.0, USB 3.1 Typ A, USB 3.1 Typ C, HDMI 1.4, DisplayPort 1.2, 8 kanałowy dźwięk, optyczny.

Cena płyty obecnie wynosi 169 dolarów.


Poprzedni artykułAplikacją GeForce Experience zrobisz strumień na Facebooku
Następny artykułNVIDIA prezentuje nowe monitory G-SYNC High Dynamic Range
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.