Firma EVGA ogłosiła premierę nowego modelu płyty głównej w formacie mini-ITX – EVGA Z170 Stinger. Model ten został zaprezentowany na targach Gamescom i jest to pierwsza wersja mini-ITX na chipsecie Z170 i z przeznaczeniem dla wymagających użytkowników od EVGA. Na laminacie znajdziemy podstawkę Intel LGA 1151 dla procesorów Skylake, 4-fazową sekcję zasilania z radiatorami, dwa banki pamięci DDR4 o maksymalnym taktowaniu 3200 MHz (OC), cztery porty SATA 6 Gb/s, jedno złącze M.2, 8-kanałowy układ dźwiękowy Realtek HD Audio oraz jeden slot PCI-E x16.

EVGA Z170 Stinger

Na tylnym panelu umieszczono sześć portów USB 3.0, HDMI, DisplayPort 1.2, wyjścia audio (w tym optyczne SPDIF) oraz Ethernet.

EVGA Z170 Stinger

Z ciekawych funkcji od EVGA znajdziemy EVGA Vdroop Control, EVGA E-LEET Tuning Support, fizyczne przyciski Clear CMOS, Power i Reset.

EVGA Z170 Stinger

EVGA Z170 Stinger będzie posiadała cenę w wysokości 199.99 dolarów.


ŹRÓDŁOgamersnexus.net
Poprzedni artykułMSI H110I-Pro – podstawowy model dla biznesu
Następny artykułCryorig C7 Ultra – niskoprofilowe chłodzenie idealne dla mini-ITX
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.