Firma EVGA wprowadziła do swojej oferty linię zasilaczy EVGA SuperNOVA GM SFX. Nowych jednostkę będą trzy rodzaje: 450 W, 550 W i 650 W. Każdy z tych zasilaczy jest zgodny ze standardami SFX12V V3.3 i ATX12V V2.4 i posiada certyfikację 80 Plus Gold. Producent wyposażył je dodatkowo w 92 mm wentylator z podwójnymi łożyskami. Podzespoły są na tyle dobre, że chłodzenie jest uruchamiane dopiero przy 30% obciążeniu.

EVGA zastosowało w zasilaczach w pełni modularne okablowanie. Jest to już w zasadzie standard dla wszystkich wersji SFX. Po pierwsze ułatwia to montaż w obudowie. Po drugie oszczędza sporo miejsca. Po trzecie łatwo sobie rozprowadzić kable w ciasnych obudowach mini-ITX.

EVGA SuperNOVA GM SFX

Warto nadmienić, że EVGA w elektronice zastosowało japońskie kondensatory o parametrach 330 uF/420 V i wysokiej tolerancji na temperaturę. Kable zostały odpowiednio powleczone materiałem, aby były dobrze zabezpieczone i łatwe w układaniu.

Warto tutaj wspomnieć o przejściówce dla formatu ATX. Ułatwia to montaż w niektórych typach obudów.

EVGA gwarantuje 100 000 godzin nieprzerwanej pracy w temperaturze do 40 stopni Celsjusza. Do tego mamy następujące zabezpieczenia: OCP, OVP, OTP, OPP, SCP, UVP. Na zasilacz EVGA SuperNOVA GM SFX udzielana jest 7 letnia gwarancja.


Poprzedni artykułEPICENTER 2018: Virtus.pro przegrywa mecz z HellRaisers w dwóch mapach o awans do turnieju głównego
Następny artykułPro-Gamer Maveric i Gorgon – nowe fotele gamingowe
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.