EVGA wprowadziło do sprzedaży dwie nowe karty graficzne: EVGA GTX 1060 SC Gaming i EVGA GTX 1060 Gaming. Oba modele zostały wyposażone w układ GP106-400 i posiadają długość jedynie 172.72 mm. Wspierane są następujące technologie: NVIDIA GameStream, NVIDIA G-SYNC Ready, OpenGL 4.5, Simultaneous Multi-Projection, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA GPU Boost 3.0, DirectX 12, Vulkan API.

EVGA GeForce GTX 1060 GAMING posiada bazowe taktowanie rdzenia równe 1506 MHz, a w trybie Boost wzrasta ono do 1708 MHz. Taktowanie pamięci wynosi natomiast 8008 MHz. Karta jest zasilana przez jedno 6-pinowe złącze.

EVGA GeForce GTX 1060 SC GAMING posiada bazowe taktowanie rdzenia równe 1607 MHz, a w trybie Boost wzrasta ono do 1835 MHz. Taktowanie pamięci wynosi natomiast 8008 MHz. Karta jest zasilana przez jedno 6-pinowe złącze.

Na śledziu obu kart znajdziemy złącza HDMI 2.0b, DisplayPort 1.4 oraz Dual-Link DVI.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułInMind VR – zwiedź mózg i pokonaj wroga człowieka
Następny artykułWyciekły trzy nowe zdjęcia z gry Battlefiled
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.