ECS wprowadziło do sprzedaży płytę główną ECS Z270H4-I. Model ten będzie posiadał format mini-ITX, czyli wymiary 170 x 170 milimetrów. Obsługiwał będzie najnowsze procesory Intel Kaby Lake. Prócz tego inżynierowie planują umieścić dwa ważne złącza: NVME M.2 z tyłu płyty oraz M.2 2242 na górze. Pozwoli to na umieszczenie zarówno szybkich dysków SSD, jak i kart WiFi.

ECS Z270H4-I

Wspomniane złącze NVME M.2 będzie potrafiło obsłużyć technologię szybkich dysków Intel Optane, która pojawi się razem z procesorami Intel Kaby Lake. Warto zaznaczyć, że do jej obsługi wymagane będzie posiadane systemu Windows 10.

ECS Z270H4-I

Fani muzyki i dobrych dźwięków ucieszą się z rozwiązania LEET Superior Audio. Ma ono zapewnić niski zniekształceń, wysoką jakość oraz płynność dźwięku. Do tego dochodzi interfejs S/PDIF, który pozwoli na podłączenie dobrego sprzętu audio.

ECS Z270H4-I

Ze złączy na śledziu znajdziemy: 5 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, PS/2, 2 x Gigabit LAN, DisplayPort, HDMI, Audio 5.1. USB typu C.


Poprzedni artykułAOC AG322QCX i AG272FCX – nowe monitory z gamingowej serii AGON
Następny artykułASRock Z270M-ITX/ac – ciekawa płyta mini-ITX dla Kaby Lake
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.