Znany overclocker Roman “der8auer” Hartung zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży Delid-Die-Mate 2. Ma to być druga odsłona urządzenia do zdejmowania osłony IHS z procesorów firmy Intel. Przedmiot posiada wymiary 70 x 70 x 60 mm i wykonany jest całkowicie z aluminium. Urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi procesorami z rodzin takich jak: Intel Ivy Bridge, Haswell, Devil Canyon, Broadwell, Skylake oraz Kaby Lake.

Zasada działania Delid-Die-Mate 2 jest prosta. Wkładamy procesor w odpowiednio oznaczone miejsce. Zakładamy pokrywę, dokręcamy śrubę ręcznie, a potem specjalnym imbusem. Po chwili osłonka IHS powinna zostać precyzyjnie oddzielona od podstawki. Co ciekawe, w nowej wersji dodano możliwość ponownego założenia IHSa na procesorze.

Delid-Die-Mate 2 trafi do sprzedaży dopiero 22 lutego 2017, jednak już teraz dostępny jest w przedsprzedaży. Jego cena wynosi 29,90 euro, czyli 130 złotych.


ŹRÓDŁOguru3d.com
Poprzedni artykułAMD Radeon Software Crimson ReLive Edition 17.1.1 wydane
Następny artykułSniper: Ghost Warrior 3 – znamy wymagania sprzętowe gry
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.