Delock wprowadził do swojej oferty Adapter Thunderbolt 3. Urządzenie wyposażono w dwa porty Displayport, które pozwalają na jednoczesne podłączenie dwóch monitorów. Każdy z tych portów odpowiada za przesyłanie sygnału wideo oraz audio. Maksymalna prędkość transferu danych wynosi 40 Gbps. Dla porównania port USB 3.1 przesyła pliki w maksymalnie do 10 Gbps na sekundę.

Delock Adapter Thunderbolt 3

Adapter pozwala pracować z maksymalną rozdzielczością wynoszącą 4K (4096 x 2160 pikseli). Jednak w przypadku podłączenia dwóch monitorów, adapter oferuje 4K, ale z poziomem częstotliwości przetwarzania obrazu na poziomie 60 Hz. Wymiary wynoszą 99 x 60 x 16 mm) a 27-centymetrowy kabel pozwala na wygodne podłączenie dwóch monitorów. Adapter Delock Thunderbolt 3 działa na zasadzie plug&play,

Wejście Thunderbolt 3 zostało stworzone na podstawie implementacji PCI-Express z Display Port. Przejściówka Delock Thunderbolt 3 (62708) jest dostępna na rynku w cenie około 470 zł.


Poprzedni artykułFRITZ!Box 7590 – router dla małych firm i zaawansowanych użytkowników
Następny artykułMiddle-earth: Shadow of War – film Thrak Moves In – Babysitting
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.