Deepcool zaprezentował zestaw chłodzenia wodnego typu All-in-One – Deepcool Captain 240 Pro. Wyposażony został w system Automatic Pressure Relieving Radiator. Polega to na redukowaniu nadmiernego ciśnienia w obiegu przez radiator. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, ryzyko związane niekontrolowanym wyciekiem spada do zera. Prócz tego mamy jeszcze efektowne podświetlenie RGB, które jest kompatybilne z popularnym oprogramowaniem producentów płyt głównych: ASUS Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion, MSI Mystic Light i ASRock Polychrome Sync.

Deepcool Captain 240 Pro składa się z trzech elementów: pompy wodnej, radiatora z wentylatorami oraz łączących te części szczelnych wężyków. Pompa ma dwie komory wodne, a jej podstawą są ceramiczne łożyska kulkowe, zapewniające ciche działanie. Prócz tego mamy podstawę łączącą ją z procesorem wzbogaconą o mikrokanaliki dla cieczy chłodzącej.

 

Dzięki temu szybciej odbiera ono ciepło z powierzchni IHS’u procesora. Dodatkowym, efektownym elementem jest szklana rurka łącząca pompę z wężykiem. Pompka pracuje z maksymalną prędkością równą 2200 RPM i głośnością równą 17,8 dBA.

Chłodnica ma wymiary 290 mm x 120 mm x 27 mm i została wykonana z aluminium. Zamontowano w niej specjalny otwór do uzupełniania cieczy. Do całości przymocowane są dwa 120 mm wentylatory o prędkości od 500 do 1800 obrotów na minutę. Przepływ powietrza wynosi 69.34 CFM.

Od chłodnicy odchodzą dwa węże, oplecione materiałem o długości 300 mm. Za Deepcool Captain 240 Pro przyjdzie nam zapłacić ok. 560 zł.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments