D-Link wprowadził do swojego portfolio dwa nowe routery: DIR-885L oraz DIR-895L. Modele te należą do nowej rodziny MU-MIMO ULTRA Performance. Zaprojektowano je z myślą o wymagających użytkownikach oczekujących rozwiązań bezprzewodowych wysokiej jakości. Technologia Multi User-Multiple Input, Multiple Output (MU-MIMO) umożliwia zwielokrotnienie szybkości przesyłania danych.

Natomiast funkcje SmartConnect oraz Advanced Quality of Service (QoS) aktywnie przypisują najlepsze możliwe połączenie dla każdego urządzenia osobno. Działa to w paśmie 2,4 jak i 5 GHz, optymalizując wydajność sieci i gwarantując minimalne obciążenie w poszczególnych pasmach. Z kolei technologia Advanced AC SmartBeam aktywnie przekierowuje sygnał Wi-Fi tam, gdzie jest potrzebny, znacząco zwiększając szybkość przesyłania danych i pokrycie sygnałem sieci bezprzewodowej każdego zakątka domu.

Funkcje routerów obejmują:

  • Najnowszy standard łączności bezprzewodowej 802.11ac Wave 2
  • Łączna szybkość sieci w trzech zakresach sięgająca 5,3 Gbit/s (DIR-895L), łączna szybkość sieci w dwóch zakresach do 3,15 Gbit/s (DIR-885L)
  • Funkcja MU-MIMO udostępniającą dużą przepustowość dla wielu urządzeń jednocześnie
  • Rozszerzone pokrycie sygnałem z wykorzystaniem funkcji „AC Beamforming” zwiększające zasięg
  • SmartConnect: optymalizacja połączenia Wi-Fi i ochrona przed obniżającym wydajność wpływem starszych urządzeń
  • Gigabitowe porty WAN i LAN dla szybkich połączeń kablowych
  • Aplikacja mydlink Lite dająca zdalny podgląd sieci i zarządzanie nią
  • Łatwe i bezpieczne podłączenie urządzeń z wykorzystaniem mechanizmu WPS oraz szyfrowania WPA i WPA2
  • Port USB 3.0, mydlink SharePort i DLNA ułatwiające dzielenie się i przesyłanie multimediów

Trójzakresowy router DIR-895L oferuje łączną przepustowość do 5,3 Gbit/s, a dwuzakresowy DIR-885L przesyła dane z maksymalną szybkością do 3,15 Gbit/s.

Routery z rodziny ULTRA Performance D-Linka będą dostępne dla klientów z Polski w maju tego roku. Cenę modelu DIR-885L ustalono na 859 zł, natomiast w przypadku DIR-895L wynosi ona 1359 zł.


Poprzedni artykułQuake Champions pokazuje pełną rozgrywkę z perspektywy bohatera
Następny artykułIntel Optane Memory już niedługo pojawi się na rynku
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.