Firma Micron zapowiedziała, że w niedługim czasie w ofercie Cruciala pojawią się nowe dyski SSD – MX300. Będą one zbudowane z kości 3D TLC NAND i dostępne w wariantach 2,5 cala oraz M.2 z interfejsem SATA 6 Gb/s. Według zapowiedzi, transfery sekwencyjne mają osiągać 530 MB/s przy odczycie oraz 510 MB/s przy zapisie sekwencyjnym. W losowym odczycie liczba operacji wejścia/wyjścia na sekundę powinna wynosić około 92 000 IOPS, natomiast przy losowym zapisie próbki 4K, mniej więcej 83 000 IOPS.

Dyski MX300 będą wyposażone w kontroler Silicon Motion SM225 oraz technologię Momentum Cache. Seria będzie oferowana w następujących pojemnościach: 275 GB, 525 GB, 750 GB, 1050 GB i 2 TB. Jak widać zrezygnowano z modeli 120 GB, co z jednej strony wydaje się bardzo kontrowersyjne, a z drugiej może być oznaką, że wyższe pojemności mogą być w bardzo atrakcyjnych cenach.

Pierwsze w sprzedaży pojawią się modele z interfejsem SATA o pojemnościach 275 GB, 525 GB, 750 GB i 1050 GB oraz jedna wersja z interfejsem M.2, która pomieści 275 GB danych. Data premiery została ustawiona na 19 lipca, natomiast 16 sierpnia pojawią się pozostałe dyski. Producent udziela na urządzenia 3-letniej gwarancji, natomiast limit TBW (Total Bytes Written) ma wynosić 220 TB.


ŹRÓDŁOanandtech.com
Poprzedni artykułBlizzard zamknął serwer Nostalrius z vanilla World of Warcraft
Następny artykułCreative Assembly zapowiada dodatki do Total War: Warhammer
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.