Firma Cougar wprowadziła do sprzedaży nową myszkę komputerową o nazwie Revenger. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o profesjonalnych graczach. Mysz została wyposażona w sensor optyczny PMW 3360, który rozpoznaje do 12 000 punktów na cal (DPI) z szybkością 250 cali na sekundę (IPS). Częstotliwość działania sensora optycznego wynosi 1000 MHz, a czas reakcji 1 ms.

Cougar Revenger wykorzystuje do pracy mechaniczne przełączniki Omron, które zostały zoptymalizowane z myślą o najkrótszym możliwym czasie reakcji. Prócz tego gracze znajdą siedem programowalnych przycisków i 512 kB wbudowanej pamięci do przechowywania zapisanych profili.

Powierzchnia myszki została wykonana ze specjalnego plastiku, który ma gwarantować pewny chwyt oraz miły dotyk. Z obu boków urządzenia znajduje się antypoślizgowa guma. Z tyłu myszki znajdują się diody LED, które pozwalają wybrać kolor podświetlenia logo oraz okolic przycisków. Do zarządzania oświetleniem służy oprogramowanie COUGAR UIX System.

Myszka z komputerem łączy się za pomocą kabla zakończonego wtyczką USB. Niedługo powinna być dostępna w Polsce. Będzie ją można wypróbować i zobaczyć na Poznań Game Arena 2016.


Poprzedni artykułPożegnanie Białego Wilka – modyfikacja do Wiedźmina 2 od społeczności
Następny artykułStorm of Steel – 12 minut kampanii z Battlefield 1
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.