Firma Cougar zaprezentowała nową serię zasilaczy o nazwie Cougar GX-S. Zostały one zaprojektowane z myślą o wydajnych systemach dla graczy, szczególnie tych lubiących najmocniejsze modele kart graficznych i procesorów. Zasilacze posiadają nowoczesny wygląd i zapewniają cichą pracę. Producent zadbał również o certyfikat 80 Plus old, który ma gwarantować 91% sprawności zasilacza, przy maksymalnym obciążeniu jednostki.

Zasilacze Cougar GX-S posiadają jedynie 14 cm długości, co pozwoli na dopasowanie w wiele typów obudów, np. Cougar QBX. W skład nowej rodziny wchodzą 4 modele o następujących mocach: GX-S 450W, GX-S 550W, GX-S 650W, GX-S 750W. Posiadają również sporo zabezpieczeń: przed przeciążeniem stabilizatora (OCP), przeciwprzepięciowe (OVP), przed zbyt niskim napięciem na liniach wyjściowych (UVP), przeciwzwarciowe (SCP), zabezpieczenie przed przegrzaniem zasilacza (OTP), przed przeciążeniem całej jednostki (OPP).

Jednostki będą dostępne w Polsce od sierpnia tego roku.


Poprzedni artykułWestern Digital opracował technologię BiCS dla modułów TLC
Następny artykułAMD Radeon Software Crimson 16.7.3
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.