Firma Corsair wprowadziła do swojej oferty dwa nowe zasilacze komputerowe – SF450 i SF600. Są one przeznaczone dla małych komputerów i należą do kategorii SFX, czyli mieszczą się w obudowach mini-ITX i Small-form Factor. Nowe zasilacze posiadają odpowiednio moc 450 i 600 Watów, oraz certyfikat 80Plus Gold. Obie konstrukcje produkowane są w fabrykach firmy Great Wall. Warto tutaj zaznaczyć, że do tej pory na rynku nie było zbyt dużo producentów, oferujących konstrukcje SFX.

Dzięki wypuszczeniu na rynek przez Corsair modeli SF450 i SF600, powiększyła się oferta dla osób, składających swoje małe zestawy. Producent w nowych modelach zastosował japońskie kondensatory, a także tryb Zero-RPM, który aktywuje się przy z góry ustalonej temperaturze oraz poborze mocy poniżej 120 W i skutukuje tym, że wentylator w zasilaczu zatrzymuje się.

Dużym plusem nowych jednostek jest pełna modularność kabli, co przy małej przestrzeni w obudowie ma duże znaczenie. Użytkownik będzie mógł podłączyć tylko te przewody, które są wymagane. Do dyspozycji oddano złącza zasilania ATX i EPS, a także jeden kabel z czterema wtyczkami Molex, kabel z czterema wtyczkami SATA oraz dwa kable PEG w układzie 6+2. Całość jest chłodzona odpowiednio przez 92 milimetrowy wentylator.

Zasilacz Corsair SF450 wyceniony został na kwotę 90 dolarów, natomiast za model SF600 trzeba zapłacić 120 dolarów.


ŹRÓDŁOtomshardware.com
Poprzedni artykułAsus GeForce GTX 950-2G bez 6 pinowej wtyczki
Następny artykułDiablo 2 otrzymuje łatkę 1.14a
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.