Corsair wprowadził do swojej oferty nową serię dysków SSD – Neutron Series XTi. Zostały one wyposażone w czterordzeniowy kontroler Phison, co ma zapewnić odpowiednią wydajność w odczycie i zapisie. Prócz tego mamy dostępne pamięci MLC NAND oraz interfejs SATA 6 Gb/s. Transfery wynoszą 560 MB/s przy odczycie oraz 540 MB/s przy zapisie. Losowy odczyt i zapis dla 4KB bloków wynosi 100000/90000 IOPS.

Dostępne mają być następujące modele: Neutron Series XT 240GB SATA, Neutron Series XT 480GB SATA oraz Neutron Series XT 960GB SATA. W przyszłości ma się też pojawić wersja Neutron Series XT 1920GB SATA. Ceny wynoszą odpowiednio 90, 160 oraz 330 dolarów.

Co ciekawe, dyski będą mogły być stosowane, jak zamienniki szybkich kart pamięci w aparatach oraz kamerach.

Corsair Neutron Series XTi
Montaż w kamerze

Poprzedni artykułADATA Premier SP580 – odświeżona linia Premier SP550
Następny artykułRecenzja filmu Warcraft: Początek – Orkowie kontra Ludzie
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.