Corsair poinformowało o wprowadzeniu do sprzedaży nowej klawiatury dla fanów gamingu – Corsair K68 RGB. Klawiatura została wyposażona w przełączniki Cherry MX Red, które zapewniają płynny, linearny skok. Cykl życia jednego przełącznika to do 50 milionów wciśnięć. Producent gwarantuje także identyczne działanie zarówno przy pierwszym, jak i np. milionowym ruchu klawisza. Dzięki wbudowanemu oświetleniu LED RGB każdy przełącznik można oświetlić w dowolny sposób.

Użytkownik ma do wyboru jedno z fabrycznych ustawień podświetlenia, wgranie profilu od innych graczy lub stworzenie swojego własnego. Narzędzie do zarządzania klawiaturą to Corsair Utility Engine. Pozwala na pełną synchronizację oświetlenia wszystkich peryferiów komputerowych Corsair, takich jak myszki, słuchawki, podkładki oraz stojaki na słuchawki.

Prócz tego samo oprogramowanie pozwala na zaprogramowanie dowolnego klawisza klawiatury oraz stworzenie wielu makr. Mamy również dostępne technologii NKRO i anti-ghosting.

Klawiatura Corsair K68 RGB posiada certyfikat IP32. Oznacza to, że klawisze są odporne na niewielką ilość cieczy oraz pyłków kurzu. Każdy przełącznik Cherry MX został otoczony gumową osłoną, która ma zagwarantować poprawne działanie. Ponadto, bariera ta w żaden sposób nie wpływa na stopień jasności podświetlenia lub na wykorzystywane kolory.

Corsair K68 RGB została wyposażona w pełnowymiarową, odczepianą podpórkę pod nadgarstki. DO tego otrzymujemy dedykowane przyciski multimedialne, w tym m.in. do blokowania trybu Windows oraz do regulacji poziomu głośności wykorzystywanych urządzeń audio. Sugerowana cena detaliczna to 599 PLN. Klawiatura objęta jest dwuletnią gwarancją producenta.


Poprzedni artykułBungie ujawniło plany rozwojowej gry Destiny 2 na początek 2018 roku
Następny artykułGOG.com Weekly Sale: pobieraj, graj, kochaj z nawet 90% rabatem
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.