Corsair zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży nowego dysku SSD M.2 PCIe NVMe – Force MP510. Premierowy produkt będzie najwydajniejszym dyskiem SSD dostępnym w ofercie. Force MP510 ma posiadać odczyt sekwencyjny nawet do 3480 MB/s oraz zapis sekwencyjny aż do 3000 MB/s. Jako pamięci użyto kości 3D TLC NAND o dużej gęstości zapisu. Zastosowano tutaj również szybki interfejs NVMe PCIe Gen3 x4 M.2.

Dysk Force MP510 jest zgodny z oprogramowaniem CORSAIR SSD Toolbox. Pozwala to na sterowanie urządzeniem bezpośrednio z pulpitu komputera. Dodatkowy radiator ma zapewniać skuteczne odprowadzanie ciepła.

CORSAIR Force MP510 będzie dostępny w różnych wariantach pojemności: 240 GB, 480 GB, 960 GB oraz 1920 GB. Dzięki kompaktowemu, prostemu formatowi M.2 2280 można go podłączyć bezpośrednio do płyty głównej lub notebooka.

Dysk Force MP510 NVMe PCIe Gen3 x4 M.2 pojawi się w polskich sklepach w listopadzie 2018 roku. Sugerowane ceny detaliczne:

  • 240GB ok. 339zł
  • 480GB ok. 599zł
  • 960GB ok. 1099zł

Producent informuje, że dostępność oraz cena wersji 1920GB w Polsce nie jest jeszcze znana. Produkt objęty jest pięcioletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną firmy CORSAIR.


Poprzedni artykułEPICENTER 2018: Virtus.pro zagra w kwalifikacjach do turnieju głównego.
Następny artykułMal’Ganis nowym bohaterem w grze Heroes of the Storm
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.