Corsair zaprezentowało podczas targów CES 2018 myszkę Corsair Dark Core RGB. Gryzoń został wyposażony w trzy tryby komunikacji z komputerem: ultraszybkie 1ms 2.4GHz, Bluetooth 4.2 lub standardowy kabel USB. Sercem urządzenia jest sensor optyczny PixArt PMW3367 o rozdzielczości do 16 000 DPI. Wbudowany akumulator ma zapewniać do 24 godzin nieprzerwanego działania.

Producent wyprofilował myszkę oraz umożliwił wymianę dwóch uchwytów bocznych. Prócz tego zamontował wibrujące, trójstrefowe podświetlenie RGB. Można je konfigurować w oprogramowaniu Corsair Utility Engine.

Dodatkowo CUE umożliwia pełną synchronizację nowej myszki Corsair z pozostałymi peryferiami komputerowymi producenta.

Znajdujące się na myszce 9 przycisków można zaprogramować w dowolny przez siebie sposób. Jako przełączników użyto znanych Omronów.

Waga myszki to 128 gramów, natomiast jej wymiary to 126.8 x 89.2 x 43.2mm. Myszka Dark Core RGB będzie dostępna także w wersji SE, która dodaje obsługę bezprzewodowego ładowania w technologii Qi. Aby tego dokonać, należy zaopatrzyć się w nową podkładkę dla graczy MM1000 Qi.

Corsair Dark Core RGB oraz Dark Core RGB SE trafią do sprzedaży do końca stycznia 2018 roku. Wszystkie produkty są objęte 2-letnią gwarancją i niedługo pojawią się także u polskich dystrybutorów.


Poprzedni artykułThe Red Solstice dostępne za darmo na Humble Bundle
Następny artykułCall of Duty: WWII otrzyma dodatek o nazwie Na brzegu mroku
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.