Niemiecki sklep Caseking przygotował dla użytkowników Intela nową serię procesorów Coffee Lake. Przy współpracy z overclockerem der8auer, sklep wprowadził do sprzedaży układy Core i7-8700K Ultra oraz i5-8600K Ultra przeznaczone dla maniaków podkręcania. Sprzedawane modele to specjalnie wyselekcjonowane układy, które oferują ogromny potencjał OC.

Intel-ultra-edition

Z niektórych wersji usunięto oryginalne osłony (heatspreader) krzemowego rdzenia i zastąpiono je nowymi wykonanymi w 99,9% z czystego srebra. Firmową pastę termoprzewodzącą zastąpiono ciekłym metalem – Thermal Grizzly Conductonaut. Ma to wszystko na celu szybsze i sprawniejsze oddawanie ciepła z rdzenia do układu chłodzenia.

Intel-ultra-edition

Modele Core i7-8700K Ultra, w zależności od gwarantowanego osiągalnego zegara, mają różne ceny. Dla zegara 5 GHz to 690€, 5,1 GHz – 750€ oraz 870€ dla zegara 5,2 GHz.

Intel-ultra-edition

Sklep posiada w ofercie również inne wersje wyselekcjonowanych układów. Wersja Advanced to egzemplarze z oryginalnym rozpraszaczem ciepła, gzie zmieniono tylko połączenie na ciekły metal. Wersja Pro obejmuje układy, które posiadają niklowany heatspreader oraz połączenie z ciekłego metalu.

Analogicznie wygląda oferta procesorów Core i5-8600K Ultra.

Intel-ultra-edition


ŹRÓDŁOvideocardz
Poprzedni artykułDodatkowe rdzenie w wybranych procesorach Ryzen 5 1600 i 1600X
Następny artykułCall of Duty: WWII otrzyma mapę Carentan w dniu premiery