Cooler Master V SFX Gold

Cooler Master zamierza wprowadzić do sprzedaży zasilacze SFX z serii V SFX Gold. Będą one dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej. Przewidziano kilka wariantów o mocy od 550 W do 850 W. Jednostki zostaną wykonane w topologii half-bridge LLC z użyciem wyłącznie japońskich kondensatorów i konwerterów DC-DC. Taki dobór podzespołów ma zapewnić wydajne, stabilne i niezawodne zasilanie przez długi czas oraz wysoką sprawność energetyczną.

Cooler Master V SFX Gold

Wszystkie modele z serii V SFX Gold uzyskały certyfikaty 80 Plus Gold. Oznaczać to będzie typową sprawność energetyczną na poziomie ponad 90%. Nie zabrakło również szeregu zabezpieczeń elektrycznych (OVP, OPP, SCP, OCP, UVP, OTP) oraz aktywnego PFC.

Cooler Master zadbał także o kulturę pracy. Zasilacze będą pracowały w trybie pół pasywnym. Oznacza to, że wentylator z łożyskiem FDB załączy się w momencie przekroczenia 15% obciążenia. Nie pozwoli to na przegrzanie się podzespołów. Producent nie wyprowadził tu także przełącznika do zmiany trybu pracy chłodzenia.

Cooler Master V SFX Gold

Zasilacze Cooler Master V SFX Gold otrzymają płaskie, w pełni modularne okablowanie. Producent chwali się zastosowaniem przewodów PCIe o średnicy 16 AWG. Mają one niższą rezystancję i wyższą wydajność prądową, a także wydzielają mniejszą ilość ciepła niż standardowe kable 18 AWG i cieńsze.  W pakiecie znajdzie się ramka pozwalająca na montaż w miejscu zwykłego zasilacza ATX.

Cooler Master V SFX Gold

Zasilacze są objęte dziesięcioletnią gwarancją producenta. Jednostki mają trafić do sprzedaży w czwartym kwartale bieżącego roku. Ceny serii V SFX Gold będą się zaczynać od ok. 540 zł. Na stronie można już znaleźć odnośniki do katalogów, jednakże pojawia się błąd o nieistnieniu strony.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments