Cooler Master wprowadził do oferty klawiaturę mechaniczną Cooler Master SK621. Zastosowano w niej niskoprofilowe przełączniki mechaniczne Cherry MX Low Profile RGB Red. Jak przystało na czerwoną wersję mają siłę nacisku 45 cN potrzebną do aktywacji oraz brak charakterystycznego kliknięcia. Niski profil oznacza również znacznie krótszą drogę klawisza – 1,2 mm zamiast 2 mm. Do tego mamy tutaj także brak bloku numerycznego.

Tym samym cała konstrukcja jest krótsza o kilkanaście centymetrów i mierzy zaledwie 60% standardowej długości. Pełne wymiary klawiatury wynoszą 293 x 103 x 29,2 mm. Podstawa urządzenia oparta zostaną na dobrej jakości aluminium.

Do komunikacji z komputerem można wykorzystać standardowo kabel USB lub łączność Bluetooth 4.0. W tym drugim przypadku producent oferuje pojemny akumulator – 4000 mAh, pozwalający na długą prace. Podczas pracy bezprzewodowej oferuje 6-klawiszowy rollover (można wcisnąć jednocześnie do 6 klawiszy, a sygnał każdego z nich zostanie poprawnie zarejestrowany). W przypadku kiedy klawiatura jest podłączona przez USB mamy do dyspozycji N-key rollover.

Prócz tego mamy podświetlenie RGB LED w każdym klawiszu, a oprogramowanie umożliwia ich pełną konfigurację. Klawiatura Cooler Master SK621 jest dostępna w cenie ok. 650 zł.


Poprzedni artykułBIOSTAR A68N-5600E – płyta główna dla domu i biznesu
Następny artykułESEA MDL Season 31: Pewne zwycięstwo Virtus.pro z Team Vitality
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.