Cooler Master zaprezentował nową serię wentylatorów dla wymagających użytkowników – MasterFan Pro. Są one przygotowane do pracy przy radiatorach. Użytkownik ma do wyboru trzy różne modele: Air Flow, którego celem jest możliwie najszybsze pozbycie się z obudowy wytworzonego ciepła; Air Balance do radzenia sobie z gęsto nagromadzonym powietrzem; Air Pressure, sprawdzający się w ciasnych przestrzeniach.

W MasterFan Pro zaimplementowano technologię stabilizowania wirnika z łopatkami. Zastosowane rozwiązanie ma zredukować dźwięk wibracji, a co za tym idzie – głośność urządzenia. Za absorpcję dźwięków wytwarzanych przez terkot łopatek odpowiadają z kolei gumowe mocowania.

Producent daje również możliwość wyboru pomiędzy trzema trybami działania. W ten sposób użytkownik może sam zdecydować, czy woli szybko pracujące urządzenie, czy jednak ceni sobie bardzo cichą pracę podzespołów.

Wentylatory posiadają również specjalne zabezpieczenia. W przypadku silnego wstrząsu silniczek wentylatora natychmiast się zatrzyma. W takiej sytuacji, gdyby w wyniku zderzenia wentylator odłączył się od radiatora, ryzyko uszkodzenia pozostałych podzespołów przez nadal obracające się łopatki spada praktycznie do zera.

Wentylatory MasterFan Pro Air Flow 120 mm, Air Pressure 120 mm i Air Balance 120 mm dostępne są w rozmiarach 120 mm i kosztują 78 zł. Wersje Air Flow 140 mm i Air Flow Pressure 140 mm są dostępna w cenie 87 zł.


Poprzedni artykułOpublikowano wymagania sprzętowe dla gry Titanfall 2
Następny artykułMionix Naos QG – mysz, która pokazuje rytm serca
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.