Cooler Master dodał do swojej oferty nowe obudowy – N400 i N600. Obie konstrukcje posiadają czarny kolor, zostały wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego oraz sitka mesh, posiadają z tyłu 7 slotów rozszerzeń oraz 120 mm wentylator XtraFlo. Z przodu natomiast można zamontować dwa 120 mm wiatraki, a fabrycznie jest już XtraFlo. Producent przygotował obudowy do instalacji systemu chłodzenia wodnego. Duży nacisk położono na optymalne odprowadzanie ciepła, ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania systemów chłodzenia wodnego.

Każda z obudów posiada 4 różne warianty:

  • KKN1 – boczna siatka, podświetlany przedni wentylator, kontrolka LEDów, kontrolka wentylatorów (tylko N600)
  • KKN2 – tylko boczna siatka
  • KWN1 – przezroczysty bok, podświetlany przedni wentylator, kontrolka LEDów, kontrolka wentylatorów (tylko N600)
  • KWN2 – tylko przezroczysty bok

N400 dzięki wsparciu dla radiatorów 240 mm instalowanych na górze lub po lewej stronie obudowy oraz 120 mm umieszczonych w tylnej części obudowy, doskonale sprawdzi się także z rozbudowanymi systemami chłodzenia wodnego. Ponadto model ten wyposażony jest w dwa wentylatory XtraFlow, oraz pozwala na montaż dodatkowych sześciu wentylatorów 120 mm. N400 zapewnia również wsparcie dla najwydajniejszych kart graficznych o długości do 320 mm, które mogą być chłodzone za pomocą dedykowanego wentylatora o średnicy 120/140 mm umieszczonego na lewym, bocznym panelu obudowy. N400 pomieści także aż 8 dysków HDD.

N600 to największa z nowych obudów Cooler Master z serii N, która przeznaczona jest dla najwydajniejszych systemów. Oferuje ona 10 otworów wentylacyjnych 120 mm oraz możliwość instalacji radiatorów w trzech dedykowanych miejscach – góra i prawy bok (240 mm) oraz tył obudowy (120 mm). Prócz tego dodano specjalny przycisk wyłączający podświetlenie LED zainstalowanych wentylatorów. N600 pomieści karty graficzne, których długość może wynosić nawet do 430 mm, a także oferuje dodatkowy uchwyt na dysk SSD umieszczony naprzeciwko prawego panelu obudowy (pod płytą główną).

Sugerowana cena detaliczna obudowy N400 to 221,00 zł brutto, natomiast N600 to 349,00 zł brutto. Obudowy Cooler Master N300 i N500 objęte są 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym.


Poprzedni artykułnVidia GeForce GTX 760 – wydajna karta graficzna do 1000 zł
Następny artykułAOC e970Swn, e2070Swn oraz e2270Swn – pierwsze monitory z nowej rodziny 70ID
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.