Cooler Master poszerzył ofertę swoich produktów o dwa kolejne produkty: MasterLiquid 120 i MasterLiquid 240. Oba modele należą do grupy All-in-One, czyli zintegrowanego systemu chłodzenia cieczą, gdzie komora z chłodziwem połączona jest z radiatorem. Obieg w systemie zapewnia wydajna, dwukomorowa pompa.

MasterLiquid 120 składa się z jednego radiatora 120 mm, a MasterLiquid 240 z radiatora 240 mm. Wspomniana podwójna, niskoprofilowa komora pompy, oddziela od siebie wypływający i wpływający płyn. Dzięki temu udaje się osiągnąć równowagę między efektywnością działania a poziomem hałasu.

Sama pompa została wyposażona w dwie dwuwarstwowe rury: wewnętrzną FEP oraz zewnętrzny rękaw. Według producenta, takie rozwiązanie ma zapewnić większą trwałość i estetyczny wygląd w środku obudowy, szczególnie pożądany przez entuzjastów moddingu.

MasterLiquid 120 i 240 są w pełni kompatybilne z najnowszymi platformami AM4 i Kaby Lake. Chłodzenia kosztują kolejno 317 i 362 zł.


Poprzedni artykułCougar Revenger – gamingowa mysz z sensorem Pixart PWM 3360
Następny artykułWindows 10 źle wykorzystuje wielowątkowość AMD Ryzen
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.