Cooler Master zaprezentował mechaniczną klawiaturę CK552. Gracze mają do wyboru 3 rodzaje przełączników mechanicznych Gateron: brązowe, niebieskie i czerwone. Każdy z nich oferuje wytrzymałość do 50 milionów kliknięć. Dzięki zastosowaniu procesora ARM Cortex M3, udało się osiągnąć częstotliwości próbkowania na poziomie 1000 Hz. W połączeniu z szybkimi przełącznikami uzyskuje się czas odpowiedzi zaledwie 1 ms.

Skoro jesteśmy przy klawiszach to warto wspomnieć o kontroli On-the-Fly, która umożliwia dostosowanie ustawień, takich jak oświetlenie RGB i makra w czasie rzeczywistym, bez konieczności zaglądania do oprogramowania.

Klawiaturę od Cooler Master wykonano ze szczotkowanego aluminium i plastiku. Ma ona niejednolitą bryłę z zakrzywioną płytą górną, która ma dopasowywać się do dłoni. Jej wymiary wynoszą 460 x 135 x 41 mm, a waga to zaledwie 860 gramów. Do połączenia z komputerem służy 1.8 metrowy przewód USB.

Firma przygotowała również ulepszony autorski program Cooler Master Portal. Pozwala ona na dostosowanie ustawień klawiatury do własnych potrzeb. Mowa tutaj zarówno o podświetleniu LED, jak i skrótach klawiszowych oraz makrach. Użytkownik ma do dyspozycji 16.7 mln kolorów oraz siedemnaście różnych wariantów efektów świetlnych.

Klawiatura Cooler Master CK552 dostępna jest na rynku w cenie ok. 390 zł. Produkt objęto dwuletnią gwarancją


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments