Serwis SFFNetwork odwiedził targi Computex 2017. Podczas nich postanowił znaleźć większość firm, które wystawiły się z zasilaczami w formatach SFX i SFX-L. Pierwszy z nich posiada wymiary 100 mm x 125 mm x 63.5 mm (długość x głębokość x wysokość), natomiast drugi 120 mm x 125 mm x 63.5 mm (długość x głębokość x wysokość). Ten drugi został wymyślony na potrzeby wprowadzenia większych wentylatorów, które lepiej chłodzą podzespoły wewnętrzne.

Podczas targów Computex 2017 można było spotkać firmy z zasilaczami SFX: Akasa, Cooler Master, CWT, High Power, Raijintek, SilverStone, XIGMATEK.

A także z zasilaczami SFX-L: Akasa, be quiet!, Enhance, EVGA, High Power, Raijintek, Segotep, SilverStone, Super Flower, XIGMATEK.

Jak widzimy jest to całkiem pokaźne grono dostawców tego typu sprzętu. Z roku na rok pojawia się coraz więcej takich jednostek. Ich dużą zaletą jest oszczędność miejsca w obudowie komputerowej. Co ważne, pojawiają się już nawet jednostki 750 Watowe. Jedyny minus to taki, że nie wszyscy producenci dołączają do wyposażenia przejściówki do montowania pod standard ATX.


Poprzedni artykułIntel prezentuje nową rodzinę procesorów – Intel Core X
Następny artykułSCS Software uruchamia własny sklep z gadżetami
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.