W dniu wczorajszym podczas targów Computex 2017 szef NVIDII – Jensen Huang zrobił swój wykład. Głównymi tematami przewodnimi była sztuczna inteligencja, która staje się coraz ważniejszym tematem dla firmy. Obecna generacja kart Pascal potrafi już sobie radzić całkiem nieźle z tym. Ich nadchodzące karty graficzne Volta mają jeszcze bardziej to udoskonalić.

Podczas prezentacji zaprezentowano monitory HDR G-Sync (http://www.geforce.com/pl_PL/gfecnt/whats-new/articles/nvidia-g-sync-hdr-announced-at-ces-2017). Mają one zaoferować wyższą jasność oraz żywsze efekty wizualne. Do tego dochodzą nasycone kolory oraz wysoki kontrast. Wiele gier skorzysta na tej technologii, ponieważ będą wyglądały bardziej realistycznie niż kiedykolwiek wcześniej.

Na koniec warto wspomnieć o nowej linii laptopów – Max-Q. Będą one skierowane dla graczy i będą cechowały się wysoką wydajnością i poręcznymi rozmiarami. Być może zobaczymy je już 27 czerwca.


Poprzedni artykułAOC AG251FG – nowy monitor dla graczy z odświeżaniem 240 Hz
Następny artykułHumble Adult Swim Games Bundle z kilkunastoma grami za grosze
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.