W czasie trwania targów Computex 2017 firma ASRock zapowiedziała płytę główną X299E-ITX/ac. Model ten będzie oparty na chipsecie X299 z gniazdem LGA2066 i 7 fazową sekcją zasilania. Płyta będzie w stanie obsłużyć procesory z 18 rdzeniami oraz do 64 GB pamięci operacyjnej DDR4. Sekcja zasilania koło procesora będzie wymagała 4 pinowej wtyczki

ASRock X299E-ITX/ac

Format płyty to oczywiście mini-ITX, co kolejny raz pokazuje, że firma ASRock łamie stereotypy w kwestii platformy HEDT. Na pokładzie znajdziemy również parę gniazd M.2, dodatkowe wyprowadzenia USB 3.1, slot PCI-Express 3.0 x16. Na tylnym panelu natomiast są dwa gigabitowe interfejsy sieciowe Intel I219-V, karta bezprzewodowa 802.11ac z Bluetooth 4.1, USB 3.0 oraz 8 kanałowa karta dźwiękowa.


ŹRÓDŁOasrock.com
Poprzedni artykułBaldur’s Gate II: Enhanced Edition otrzymało polską wersję językową
Następny artykułWorlds Adrift uruchomiło dla wszystkich wersję beta
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.