Firma Commell wprowadziła do swojej oferty płytę główną LV-67S w formacie mini-ITX. Posiada ona obsługę procesorów Intel Skylake, Core z serii S oraz Xeon E3-1200v5. Jej przeznaczeniem są systemy wbudowane, wymagające dużej mocy graficznej, np. kioski, stacje medyczne, ekrany informacyjne i automatyczne urządzenia przemysłowe.

Commell LV-67S

Kilka lat wcześniej firma wprowadziła do sprzedaży model LV-67M, który obsługiwał procesory Intel Haswell i wspierał systemy Windows Embedded.

Commell LV-67S obsługuje do 32 GB pamięci operacyjnej SO-DIMM DDR4. Posiada następujące wyjścia graficzne: HDMI, DisplayPort, DVI-I, LVDS, CRT i inwerter LCD. Dostępne są 4 porty SATA 3 z obsługą RAID 0, RAID 1, RAID 5 i RAID 10. Opcjonalnie mamy złącze mSATA poprzez mini-PCIe.

Z innych złączy znajdziemy 6 x USB 3.0, 4 x USB 2.0, 5 x RS232, mikrofon, słuchawki, głośniki, wewnętrzne PS/2, SMBus, 8 bitowe GPIO, LPC. Dla sieci przewidziano 2 x gigabitowe złącze internetowe oraz slot na karty SIM.

Warto także wspomnieć o złączu PCI-Express x16, 2 x mini-PCIe oraz RTC i watchdogu.

Producent nie podał niestety ceny.


ŹRÓDŁOhackerboards.com
Poprzedni artykułAsus Spatha – mysz dla graczy z serii ROG
Następny artykułKingston DT4000G2DM oraz DTVP30DM – pamięci z systemami zarządzania
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.