Cooler Master wprowadził do swojej oferty mechaniczną klawiaturę dla graczy – CM Storm QuickFire XT. Jest ona wyposażona w 104 mechaniczne klawisze Cherry MX, które posiadają żywotność ponad 50 milionów. Wszystkie oznaczenia na przełącznikach zostały wygrawerowane laserowo. Ponadto w komplecie znajdziemy zestaw zapasowych przycisków oraz specjalne narzędzie do ich szybkiej wymiany, co pozwala na personalizację wyglądu klawiatury. Dodatkowym atutem całej konstrukcji są kompaktowe gabaryty, które pozwalają na wygodny transport w torbie, czy plecaku.

QuickFire XT obsługuje technologię N Key Rollover (w trybie PS/2), która umożliwia prawidłowe odczytanie sygnałów przy jednoczesnym naciśnięciu wielu klawiszy (bez obawy zawieszenia komputera). Poza tym klawiatura Cooler Master udostępnia funkcję blokady klawisza Windows w trakcie rozgrywki oraz oferuje rewelacyjnie krótki czas reakcji, który w trybie USB wynosi 1 ms.

Klawiatura QuickFire XT będzie dostępna w sprzedaży jeszcze w listopadzie bieżącego roku w sugerowanej cenie brutto wynoszącej 369 zł. Produkt jest objęty 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym.


Poprzedni artykułZalman ZM-Z1 – praktyczna i solidna obudowa Midi Tower
Następny artykułTP-Link TD-W8980 – dwuzakresowy router, modem ADSL2+ i serwer druku
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.