Dziennikarze Tom’s Hardware dotarli do informacji, jakoby chińska firma produkowała procesory na architekturze x86. Ich nazwa kodowa brzmi Dhyana i są oparte na serwerowych jednostkach EPYC. Okazuje się, że AMD podpisało długoletni kontrakt z kilkoma chińskimi firmami na udostępnienie ich technologii. Dodatkowo nowo produkowane procesory mogą być sprzedawane jedynie na chińskim rynku.

Umowa została podpisana już w 2016 roku na kwotę 293 milionów dolarów. Prócz tego AMD będzie zbierało dodatkowe tantiemy z każdej sprzedanej jednostki. Jak widać architektura ZEN to był bardzo dobry krok i teraz AMD będzie zbierało dobre żniwa z tego.


ŹRÓDŁOtomshardware.com
Poprzedni artykułShuttle XPC slim DL10J – minikomputer z procesorem Celeron
Następny artykułAkcja GOŹDZIK w grze Overwatch zebrała 12.7 mln dolarów
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.