DigiTimes dotarło do informacji, że w niedługim czasie spora część kart NVIDIA GeForce GTX serii 10 podrożeje. Mówimy tutaj najprawdopodobniej o modelach GTX 1050, GTX 1060, GTX 1060 9Gbps, GTX 1070, GTX 1080, GTX 1080 11Gbps i GTX 1080 Ti. Będzie to spowodowane rosnącymi cenami pamięci GDDR5 i GDDR5X, ponieważ Samsung i SK Hynix chcą zmniejszyć o 10% dostawy dla dedykowanych kart graficznych.

Na razie trzeba będzie poczekać na jakieś pewniejsze informacje. Jednakże już sam fakt zmniejszenia dostaw bardzo niepokoi. Może się to dobić czkawką dla średniego segmentu kart graficznych, w tym dla Radeonów RX serii 500.


ŹRÓDŁOtweaktown.com
Poprzedni artykułbe quiet! wprowadza zasilacze z serii SFX L Power
Następny artykułCooler Master MasterSet MS120 – nowy zestaw dla graczy
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.