Firma Biostar zaprezentowała płytę główną RACING Z170GTN. Posiada ona wymiary 170 x 170 mm, tym samym zaliczając się do formatu mini-ITX. Wspierane są najnowsze procesory Intel Core 6 generacji, czyli te na podstawce LGA 1151. Płyta posiada dwa sloty na moduły pamięci DDR4 2133 MHz oraz złącze PCIe x16 3.0. Na śledziu znajdziemy następujące złącza: 2 x USB 2.0, 4 x USB 3.0, DVI-D, Gigabit Ethernet Intel I219V, PS/2, HDMI 1.4a, S/PDIF, 5 x złącza dźwięku (wspierane przez kodek audio Realtek ALC892).

Prócz tego producent umieścił na płycie USB 3.0, USB 2.0, 4 x SATA 6Gb/s, M.2 Key E dla modułu sieciowego Wi-Fi, U.2 32Gb/s, M.2 Key M 32Gb/s, Front Audio, Front Panel i 5050 LED.

Producent przygotował specjalne narzędzie do wyboru podświetlenia kilku elementów płyty głównej. Nie podano niestety ceny oraz daty wprowadzenia do sprzedaży modelu Biostar RACING Z170GTN.


Poprzedni artykułPortal tvgry.pl udostępnia 15 minut rozgrywki z Mafia III
Następny artykułShadow Warrior 2 – szczegóły odnośnie edycji kolekcjonerskiej
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.