Przy zapowiedzi podstawki AM4 oraz powiązanych z nią Ryzenami, AMD przedstawiło plany wydawnicze na kolejne lata. W tych planach pojawiły się układy o nazwach kodowych Matisse i Starship. Dziś po prawie dwóch latach wiemy, że układy istnieją.

W najnowszej wersji programu HWiNFO (5.72) pojawiła się obsługa niezapowiedzianych jeszcze produktów CPU i GPU firmy AMD. Program ma już zapewnioną obsługę przyszłych grafik z architekturą Navi, procesorów Pinnacle Ridge, płyt głównych z chipsetami AMD serii 400, ale też ulepszoną obsługę AMD Starship, Matisse oraz Radeon RX Vega M.

Matisse Starship

Pierwsze plotki wskazywały, że Matisse i Starship będą produkowane w 7-nanometrowej litografii opartej na architekturze Zen+, podczas gdy obecnie wiemy, że będzie to Zen 2.

Matisse Starship

Matisse ma być konstrukcją procesora dla zwykłych desktopów, podczas gdy Starship ma zastąpić procesory Naples, a więc obecne modele serii serwerowej EPYC. Według pierwotnych doniesień, procesory Starship mają mieć do 48 rdzeni i obsługiwać maksymalnie 96 wątków. Obecna generacja, Naples, to do 32 rdzeni i do 64 wątków.


ŹRÓDŁOtechpowerup
Poprzedni artykułAurum Dust prezentuje nowy zwiastun do gry Ash of Gods
Następny artykułKolporter odnotowuje wzrost sprzedaży gier i akcesoriów dla graczy