AVM ogłosiło wydanie systemu operacyjnego FRITZ!OS 6.80 dla swoich urządzeń. Obecne jest on dostępny jedynie dla routerów FRITZ!Box 7560 i 7490, ale ma się sukcesywnie pojawiać na innych urządzeniach. Ważne zmiany dotyczą wielu dziedzin: bezprzewodowa sieć stworzona za pomocą routera FRITZ! teraz jeszcze lepiej dopasowuje się do różnych potrzeb, a w menu Smart Home pojawiają się nowe funkcje.

Popularna usługa MyFRITZ! zyskała interfejs dostosowujący się do ekranu, a aplikacja MyFRITZ!App ułatwia bezpieczny dostęp do sieci domowej. Aparat telefoniczny FRITZ!Fon obsługuje nowe ekrany startowe i tryb nocny. Bezpieczeństwo surfowania, korzystania z mediów strumieniowych i komunikacji opiera się na regularnych aktualizacjach: FRITZ!OS 6.80 dba o to, by router FRITZ!Box miał aktualne oprogramowanie i zapewniał najwyższy standard bezpieczeństwa. Wprowadzanie ustawień i zmian w konfiguracji może być teraz jeszcze bezpieczniejsze dzięki dodatkowemu potwierdzeniu (uwierzytelnianie dwuetapowe). Równocześnie zwiększono wymagania dotyczące bezpieczeństwa haseł. Zarówno początkujący użytkownicy sieci domowej, jak i eksperci skorzystają ze zwiększonej wydajności, bezpieczeństwa i przydatnych dodatków wprowadzonych wraz z nową wersją FRITZ!OS. Nowa bezpłatna aktualizacja jest dostępna dla routerów FRITZ!Box 7560 i FRITZ!Box 7490.

Aby zaktualizować system, należy tylko wpisać w przeglądarce internetowej adres „http://fritz.box” i kliknąć link kreatora aktualizacji. Instalacja nowej wersji FRITZ!OS wymaga jedynie dwóch kliknięć. Użytkownicy, u których nowe wersje instalują się automatycznie (funkcja Auto Update) otrzymają nową wersję systemu FRITZ! OS 6.80 bez konieczności ingerencji w ustawienia. Nowa wersja jest już dostępna dla modeli FRITZ!Box 7560 i 7490. Aktualizacje dla pozostałych modeli, aktualnie dostępnych w sprzedaży, będą się pojawiać się sukcesywnie.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments