AVM wprowadziło na rynek nowy router: FRITZ!Box 4040. Urządzenie współpracuje z każdym modemem kablowym, DSL i modemem światłowodowym. Umożliwia także dostęp do Internetu za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej (lub sieci mobilnej) 3G lub 4G/LTE i zewnętrznego modemu. Prócz tego potrafi bezproblemowo działać w stniejących już sieciach ethernetowych.

Router posiada bezprzewodowy interfejs AC umożliwiający transfery z prędkością do 866 Mbit/s. Jednocześnie można osiągać do 400 Mbit/s, wykorzystując interfejs N. Nowe urządzenia bezprzewodowe można podłączać bardzo łatwo, za naciśnięciem przycisku WPS. Cztery gigabitowe porty internetowe LAN świetnie sprawdzą się w przypadku szybkich transferów dużej ilości danych.

AVM FRITZ!Box 4040

FRITZ!Box 4040 udostępnia zdjęcia, muzykę i inne pliki w całej sieci. Nawet przy wyłączonym komputerze, urządzenia takie, jak dyski przenośne, czy drukarki mogą być podłączone do sieci przez port USB 3.0/2.0 i zintegrowane z domową infrastrukturą dzięki funkcjom serwera wydruku i multimediów. Usługa MyFRITZ! umożliwia użytkownikom bezpieczny dostęp do sieci domowej z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem Internetu.

Użytkownicy otrzymują wraz z nowym FRITZ!Box 4040 pięcioletnią gwarancję, jak również wszechstronne funkcje systemu operacyjnego FRITZ!OS:

  • Bezprzewodowy dostęp dla gości – tzw. hotspot
  • Kontrolę rodzicielską
  • FRITZ!NAS
  • VPN

Webowy interfejs użytkownika dostosowuje się automatycznie do smartfonów i tabletów. FRITZ!Box 4040 jest już w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 399 zł. Strona informacyjna:


Poprzedni artykułW grze Tiger Knight: Empire War pojawi się aktualizacja 0.1.75
Następny artykułTorment: Tides of Numenara – duchowy spadkobierca Planescape: Torment
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.