Firma Asustor wprowadziła możliwość instalowania alternatywnych dystrybucji Linuksa na wybranych urządzeniach NAS. Aktualizacja przeznaczona jest głównie dla programistów, którzy tworzą właśnie w tym środowisku. Asustor starał się maksymalnie ułatwić instalację i obsługę Linux Center. System oferuje wsparcie dla pulpitu i serwera Debian 8, a jego instalacja wymaga wciśnięcia zaledwie jednego przycisku.

Linux Center przeznaczony jest dla modeli z serii AS31/32, AS50/51, AS61/62/63/64 i AS70. Interfejs można wyświetlać przy pomocy kabla HDMI na monitorze.

Producent zaleca przy tym, by w NAS-ie znajdowało się co najmniej 4GB RAM. Warto zaznaczyć, że Linux Center jest kompatybilny z systemem operacyjnym ADM 3.0.


Poprzedni artykułTP-Link TL-WR902AC – miniaturowy router dla podróżnych
Następny artykułGeForce Garage z Polską, Rumunią i Czechami dobiegło końca
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.